Arysta

Пропоніт + Рафаль – успішний старт ріпаку озимого забезпечено!

Наразі триває посівна кампанія ріпаку озимого. Одним із найважливіших етапів захисту посівів ріпаку озимого є контроль бур’янів. Незважаючи на те, що за сприятливих умов вирощування ріпак є однією із найбільш конкурентоспроможних культур до бур’янів, у випадку неоптимальних термінів висівання,  тривалої відсутності сходів культури, низької густоти стеблостою, відсутності опадів посіви ріпаку озимого можуть сильно заростати бур’янами.
Наслідок забур’яненості посівів:
– зниження врожаю на понад 15%, а у випадку відсутності опадів та за несприятливих ґрунтових умов можуть сягати 60%;
– зниження зимостійкості ріпаку, адже бур’яни конкурують з культурою за поживні речовини та ґрунтову вологу і не дають можливості рослинам культури накопичити достатню кількість цукрів для успішної перезимівлі.

Перший і найважливіший етап захисту ріпаку озимого від бур’янів  – забезпечення успішного старту культури. Для цього необхідно застосувати ґрунтовий гербіцид, що забезпечить захисний екран та усуне бур’янів-конкурентів на початкових етапах розвитку культури.

Компанія «Аріста ЛайфСайенс» має рішення – гербіцид Пропоніт Дуо у нормі витрати 2-3 л/га. За рахунок наявності двох діючих речовин (пропізохлору, 720 г/л та кломазону, 30 г/л) Пропоніт  Дуо забезпечує захист рослин ріпаку від широкого спектру однорічних злакових та дводольних бур’янів. Наявність кломазону поліпшує контроль лободи білої, пасльону чорного, роману польового, осоту городнього, тонконогу звичайного.

Пропоніт Дуо не потребує заробки в грунт у регіонах достатнього зволоження, однак за відсутності опадів тривалий час до сівби заробка в ґрунт підвищує ефективність препарату. Завдяки ретельно підібраній концентрації кломазону Пропоніт Дуо не викликає побіління країв першої пари листків та є високоселективним для культури.

Цього року прогнозується зростання площ ріпаку озимого під урожай 2019 року. За дефіциту Пропоніту Дуо рекомендуємо застосувати бакову суміш гербіцидів Пропоніт, 2-3 л/га + Рафаль, 0,125-0,187 л/га (для достатнього контролю проса півнячого (Echinochloa cruss-galli) слід застосовувати не менше 2,5 л/га  Пропоніту®).

Пропоніт + Рафаль, або Пропоніт Дуо, слід застосовувати до висівання, під час висівання або після висівання культури, але до появи сходів культури. Після застосування бакової суміші слід виключити усі механічні обробітки ґрунту. Норми витрати препаратів залежать від видового складу бур’янів, вмісту гумусу та механічного складу ґрунту. На легких ґрунтах із низьким вмістом гумусу слід застосовувати мінімальні норми витрати продуктів.

Для забезпечення захисного екрану ґрунт має бути належно підготовленим – дрібногрудкуватим (розмір грудок не має перевищувати 2 см у діаметрі), адже великі грудки та велика кількість рослинних решток збільшують площу поглинання препарату та зменшують ефективність застосування препарату.

news-image