Ефективний захист рослин від весняних заморозків

Рання весна дуже часто відначається великими погодними контрастами. Теплі дні раптово змінюються відчутними морозами та сніговими опадами, за якими знову настає стрімке підвищення температури. Особливо це відчутно нинішнього року: після раптового підвищення температури в кінці березня та на початку квітня наступило зниження температури. Вночі заморозки у повітрі та на поверхні ґрунту – 0…5°С. На Харківщині, Дніпропетровщині, Вінниччині, Полтавщині, Миколаївщині, Кропивниччині та на Запоріжжі випав сніг. Наприклад, на Вінниччині та Харківщині під сніговим покривом опинилися посіви цукрових буряків. За прогнозом, така прохолодна погода протримається майже до кінця квітня, що пов’язано з вторгненням арктичного повітря.

Це може спричинити пошкодження сходів ярих культур, озимого ріпаку, а також плодових культур і винограду.

 

Як захистити рослини у такому випадку?

Враховуючи аномальне зниження температури цього року, у випадку пошкодження сходів цукрових буряків, соняшнику, гороху приморозками у профілактичних цілях варто застосувати Атонік Плюс, 0,2 л/га. Це допоможе рослинам подолати наслідки холодового стресу, адже Атонік Плюс – регулятор росту та плодоношення з яскраво вираженою регенераційною дією.

Атонік Плюс прискорює процеси енергетичного обміну, окисно-відновлювальні реакції та гормональну стабілізацію, що допомагає імунній системі рослин долати несприятливі фактори зовнішнього середовища. Атонік Плюс не лише підготує рослини до заморозків, а й допоможе ефективно подолати їх наслідки на рівні клітини та рослини в цілому. 

Після весняного відновлення вегетації страждають від приморозків і посіви ріпаку озимого. Пошкодження приморозками спричинює розтріскування центрального стебла, знищення центральної точки росту, абортації квіток і бутонів. Наслідки приморозків можна виправити застосуванням Атоніку Плюс, що провокує утворення бічних пагонів та забезпечує подолання холодового стресу. На ріпаку озимому обробку Атонік Плюс рекомендується проводити у фазу 3-4 справжніх листків, перед початком бутонізації та у фазу цвітіння.

Пошкодження ріпаку озимого приморозками:

 

Утворення бічних пагонів на ріпаку озимому

 

Оброблено Атонік Плюс, 0,2 л/га

 

Для плодових культур такі перепади температур можуть призвести до істотного знищення генеративних органів (плодових бруньок) та бути причиною недобору до 70% врожаю. Для садівників Атонік Плюс став перевіреним помічником: підвищує морозостійкість та опірність несприятливим погодним та стресовим факторам, продовжує період плодоношення, збільшує врожайність та покращує якість продукції. До того ж вартість захисту одного гектару саду за допомогою  Атонік Плюс є значно нижчою, порівняно з традиційними методами боротьби з заморозками у садах.

На плодових культурах є два основні способи захисту від пошкоджень заморозками за допомогою Атонік Плюс:

1. Превентивний захист внесенням препарату за 2-3 доби перед очікуваним настанням несприятливих погодних явищ та через 3-4 дні після них для закріплення ефекту.

2. Технологічний – застосування Атонік Плюс як обов’язкового елемента технології вирощування плодових культур у фази «рожевого бутону» (ВВСН 57-58), «формування плодів» (ВВСН 76-78) та «дозрівання плодів» (ВВСН 81-85).

Активний регенераційний ефект Атонік Плюс на плодових культурах

 

 Атонік Плюс забезпечує  високий рівень захисту рослин від пошкодження пониженими температурами повітря, високий рівень урожайності та виходу товарної продукції.

Спробуйте і переконаєтесь!

За консультацією звертайтеся до наших регіональних представників.

fileUpload1: 
11492781829.png
11492781836.png
11492781850.png
11492782190.png