Arysta

Кондиціонер води, антиспінювач, стабілізатор
Запобігає «зв’язуванню» молекул пестицидів жорсткою водою.

Переваги

– Запобігає зниженню ефективності пестицидів та агрохімікатів через погану якість води
– Зволожує та контролює спінювання
– Запобігає лужному гідролізу пестицидів

Опис/Характеристика

Препаративна форма: розчинний концентрат

Упаковка: каністра 5 л

Ікс-Чейндж® призначений для пом’ягшення жорсткої води та підкислення води з високою лужністю, що використовується для приготування робочого розчину пестицидів і агрохімікатів для обприскування сільськогосподарських культур.

Запобігання зв’язування діючої речовини пестицидів жорсткою водою
Розчинені мінерали (катіони), що знаходяться у будь-якій воді в різних кількостях, можуть негативно впливати на ефективність деяких груп пестицидів. Так, під час приготування робочого розчину частина молекул гліфосату зв’язується катіонами у воді, результатом чого є формування стійкої комплексної сполуки. Чим жорсткішою буде вода, чим більше в ній розчинено мінералів, тим більшу частку гліфосату буде зв’язано катіонами мінералів, внаслідок чого гербіцидна дія робочого розчину знижується.

Групи гербіцидів, на ефективність яких впливає жорсткість води:
гліфосати, сульфоніл-сечовини, клетодим, тетралоксидими, діючої речовини фенокси-гербіциди (2,4Д, МЦПА, тощо). Під жорсткістю води розуміють відсотковий вміст у ній солей кальцію та магнію. Воду з високим вмістом таких солей називають жорсткою, а з низьким вмістом – м’якою. Жорсткість води вимірюється концентрацією іонів кальцію та магнію (Ca2, Mg2 та Fe2) на одиницю об’єму води. Вода вважається жорсткою, якщо вміст чистого кальцію в ній перевищує 35 мг/л (або 88 мг/л карбонату кальцію). Зазвичай жорстка вода має підвищений рН, але не завжди.
Під час приготування робочого розчину Ікс-Чейндж додається у воду першим та «зв’язує» (деактивує) катіони, після чого додається гліфосат. Завдяки цьому гліфосат проявлятиме свою гербіцидну активність безперешкодно та в повному обсязі.

Запобігання лужному гідролізу пестицидів
Лужна деградація пестицидів майже завжди асоціюється із жорсткою водою. Найбільш яскравим прикладом нестабільності в лужному розчині є диметоат, який протягом однієї години за рН 9 втрачає свою активність на 50%.
Групи пестицидів, на ефективність яких впливає високий показник рН води: диметоат, пиретроїди, хлорпірифос, фенмедіфам. Додавання Ікс-Чейндж® у нормі 0,1% (100 мл на 100 л води) знизить реакцію робочого розчину до близько рН 5, що запобігатиме зниженню ефективності пестицидів.

Зволоження та контроль спінювання
Зволоження запобігає занадто швидкому висиханню пестицидів та його кристалізації на поверхні рослини, що призводить до погіршення його абсорбції. Плівка, що утворюється на оброблюваній поверхні завдяки Ікс-Чейндж вирішує цю проблему, а також запобігає змиванню пестицидів.
Контроль спінювання спрощує технологічний процес приготування робочого розчину та мінімізує час, втрачений на очікування осідання піни.
Культури і терміни використання: Ікс-Чейндж® може використовуватись на будь-яких культурах та в будь-які терміни за умови, що пестициди застосовуються відповідно до реєстраційних вимог.
Кількість обробок Ікс-Чейндж® не обмежена.
Рекомендації щодо приготування робочого розчину: Наповніть бак до половини водою та почніть перемішування. Ікс-Чейндж® потрібно додавати перед додаванням пестициду. Продовжіть наповнення резервуару до необхідного об’єму, не виключаючи перемішування.

Норми використання

Норми застосування Визначення норми Ікс-Чейндж проводиться залежно від жорсткості води, що визначається за допомогою тестових смужок. За відсутності тесту води рекомендована норма препарату Ікс-Чейндж становить 0,25% від загального об’єму робочого розчину, тобто 250 мл на кожних 100 л робочого розчину.

Кількість поділок на смужці, що змінили забарвлення на червоне/ пурпурове Норма Ікс-Чейндж на 100 л води
0 0
1 0,10% = 100 мл (0,1 л)
2 0,15% = 150 мл (0,15 л)
3 0,20% = 200 мл (0,2 л)
4 0,25% = 250 мл (0,25 л)